Familijne powieści dla wszystkich

Czytajmy jak najwięcej, ponieważ dzięki temu korzystnie wpływamy tylko na rozwój swojego mózgu, który podczas czytania odpoczywa. Czytajmy, czytajmy i jeszcze raz czytajmy. Możemy robić to nawet wspólnie, całą rodziną, w szczególności, jeżeli ma się dzieci. Jest tyle fantastycznych opowieści familijnych, które nie tylko spodobają się dzieciom, ale na pewno będą w stanie podbić serca dorosłych osób. Wśród takich powieści familijnych jest jedna szczególna. Jej tytuł to “O psie, który dał słowo” (https://www.taniaksiazka.pl/o-psie-ktory-dal-slowo-w-bruce-cameron-p-1487809.html). Jej autorem jest W. B.Cameron.

Amerykański publicysta i pisarz

W.Bruce Cameron to amerykański publicysta i pisarz, który doskonale znany jest nie tylko za oceanem, ale również w Polsce. Zasłynął serią powieści familijnych, które opowiadają o tym, jak to nasi czworonożni przyjaciele są nam oddani. Może i każda z tych czterech książek to opowiadania fikcyjne, ale nie trudno wyobrazić sobie, że tak faktycznie jest. Pierwsza jego książka, która okazała się wielkim hitem, to “Był sobie pies”. Okazała się ona tak wielkim sukcesem, że cała historia została przeniesiona na szklany ekran, a rodziny szturmem chciały poznać historię Bailey’a i Ethana. Potem przyszedł czas na kolejne książki, a każda z nich była wielkim hitem. Teraz czas przekonać się, co też autor szykuje nam w “O psie, który dał słowo” – książce zapowiadanej jako ostatnia z całej serii.

Wyjątkowy pies

Głównym bohaterem ponownie jest Bailey, który dał się już poznać z części pierwszej i drugiej. Część trzecia opowiada o innym psie, a w czwartej powraca Bailey. Tylko, że tym razem już bez Ethana. Ze spokojem – pies będzie miał do wykonania kolejną ważną misję, więc nie zauważy braku przyjaciela. A może zyska nowego. Tym razem ulubieniec, który przeżył już niejednokrotną reinkarnację zostanie towarzyszem chłopca o imieniu Burke. Ten oto choruje i całe życie jeździ na wózku. Tak, Burke doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że będzie mógł się poddać kiedyś operacji, która podniesie komfort swojego życia, ale przecież ile można czekać. Bailey zostanie jego najlepszym i najwierniejszym przyjacielem, który zawsze dotrzymuje słowa i wspiera swojego pana. Tylko, że nie będzie to tym razem łatwe. Nasz mądry pies wie dużo już o ludziach, dlatego chyba będzie wiedział jak ma poradzić sobie ze swoim panem. W szczególności, że będzie mógł liczyć na pomoc pewnej urodziwej Lacey. Ona, Burke i Bailey będą stanowili swoiste trio. Psia przyjaźń jest najważniejsza i jest w stanie zawsze być ogromnym wsparciem dla człowieka.