Prawdziwa przyjaźń między psem, a dzieckiem, czyli “O psie, który dał słowo”

Uwielbiam czytać piękne książki, i choć niełatwo jest taką znaleźć, to mnie się to udało. Kilka dni temu skończyłam czytać niesamowitą powieść  ze strony www.taniaksiazka.pl – O psie, który dał słowo, której autorem jest Bruce Cameron. Warto zauważyć, że jest cała seria “Był sobie pies”, którą również miałam okazję czytać. Muszę przyznać, że już dawno żadna lektura tak bardzo mnie nie wzruszyła, nie wzbudziła we mnie tylu refleksji. Jeśli więc szukacie książki, która nie tylko bawi, ale także uczy, to jest to idealna pozycja dla Was. Na pewno nie pożałujecie i nie będziecie się nudzić.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka

Głównym bohaterem książki jest Bailey, który, jak z pewnością się domyślacie, jest psem. Jest to jednak bardzo niezwykły zwierzak, który posiada naprawdę wiele wcieleń. Tym razem wraca on jako Cooper i musi wykonać kolejną misję w swoim życiu. Warto jednak wiedzieć, że wraca on jako szczeniak, więc nie pamięta tych wszystkich wcześniejszych wcieleń. Nasz bohater trafia na farmę, gdzie ze swoją rodziną mieszka niepełnosprawny chłopiec. Cooper będzie miał za zadanie być przy chłopcu, pomagać mu w podstawowych czynnościach, ale przede wszystkim być dla niego oparciem, być jego przyjacielem. Czy między psem a chłopcem narodzi się relacja? Czy dzięki obecności Coopera chłopiec odzyska radość życia? Nie chcę zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Po prostu piękna historia

Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej powieści, która dałaby mi tak wiele emocji. Książka jest po prostu urocza, ciepła i piękna, ale i bardzo pouczająca. Autor zastosował narrację z perspektywy psa, który nie rozumie, o czym mówią ludzie, ale cały czas jest obok nich, dlatego możemy dokładnie wiedzieć, co dzieje się w ich życiu. Fabuła jest tutaj naprawdę przemyślana, spójna i logiczna. Nie znajdziemy w książce niespodziewanych zwrotów akcji, ale nie są one potrzebne, gdyż wszystko toczy się swoim tempem. Bohaterowie w powieści wykreowani są naprawdę dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Na szczególną uwagę za sługuje kreacja naszego głównego bohatera, który jest napisany bardzo dobrze. Czytelnik w zwierzęciu może odnaleźć wiele cech ludzkich. Lektura napisana jest w prostym języku, co sprawia, że czyta się ją przyjemnie, ale jest też prosta w odbiorze. Jeśli więc macie ochotę na piękną i mądrą opowieść o najważniejszych wartościach w życiu, to koniecznie poznajcie psa Coopera i dajcie szansę tej lekturze.